Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hakkında


20 Ağustos 2011

nakliyat fiyatları

Evden eve nakliyat fiyatları kullanıcılar tarafından sıkça aranmaktadır, bu konuda önemli bilgiler vermekte haliyle bizim için gereklilik olmuştur..

Ev taşımasında ilk dikkate alınan konu taşıma fiyatları dır. Verilen fiyatlar arasındaki uçurum kimi vatandaşlarımızı taşıma öncesinde düşündürürken, kimi vatandaşlarımızı da fiyatlardaki yanılgıya düştükten sonra taşıma sonunda düşündürmektedir.

Fiyat konusundaki tercihinizi nasıl yapacağınız hakkında biraz bilgi vermemiz yerinde olacaktır. Öncelikle net olarak söylenmesi gereken bir husus var ki o da şehir içinde 400-450 TL’nin altında taşıma yapacağını söyleyen firmaların ciddiyetsiz olduğudur. Çünkü ciddi bir firmanın ciddi giderleri vardır. Şimdi bu net kanıya nasıl ulaştığımızı inceleyelim.

Taban fiyatlamada baz alınan bir ev için (3+1 ve 2.kattan 2.kata) yapılacak taşıma işinde 4 taşıyıcı, 1 araç sürücüsü olarak 5 kişi çalışmaktadır. Normal şartlarda evden eve taşımacılıkta tecrübeli bir işçinin maliyeti günlük 60 TL civarındadır. 5 kişinin ortalama maliyeti 300 TL olmaktadır. Böyle bir taşıma işinde minimum 75 TL ambalaj malzemesi gitmektedir ki taşımanın hijyenik olması açısından kullanılan ambalaj malzemelerinin fiyatı artacaktır. O halde ortalama olarak 100 TL tutarında ambalaj kullanılacaktır. Bunun yanı sıra kullanılan kamyonun yakıt ve amortisman masrafı olarak ortalama 50 TL gider olacaktır.
Sadece buraya kadar 450 TL maliyet oluşmaktadır ki bu fiyata evden eve taşıma yaptığını söyleyen firmaların bu fiyatlara taşıma yapamayacakları için başvurdukları ticari ahlaksızlıkları, vatandaşlarımızın başına ne sıkıntılar açtığını ayrı bir sayfada inceleyeceğiz.

Sonuç olarak taşımanın sonunda müşterisini mutlu edebilen çok az sayıda firma bulunmaktadır ve bu firmaları sadece kurumsal kimliklerine bile bakarak çok rahat tespit edebilirsiniz.

Yorumlar

Cenk Alaz

Bu yazınız oldukça faydalı olmuş. Umuyorum ki değerli müşterilerimiz burada bahsedildiği gibi bu düşük fiyatlara iş yaptırma girişiminde bulunmayarak olumsuz sonuçlar yaşamayacaklar..

H.Abdullah TAŞKIN

Bence bu duruma gelinmesinde bazı nakliyat firmalarının sanki özel çabaları var.Özellikle rakam düşürüyorlar.Söylermisiniz her şeyleri aynı iki firmadan; biri 400 e iniyor bir diğeri 800 istiyor.Araç, işçi,paketleme,malzemeler aynı.Müşteri ne yapsın niye fazla para versin herşey aynı.. Eğer taşımada kalite beklenmezse nakliyeci kazancı daha çok olur,tut ki odun taşıyor! Taşıma kalitesi belirtilmeli;bütün elbiselerin askıda gideceği,bidon kullanılmayacağı,battaniye kullanılmayacağı,tüm montajların yapılacağı beklenilen evdeneve taşıması olacağı ifade edilmeli..900-1200 de olsa insanın hiç olmazsa içi yanmaz..

a.ferhat evcioğlu

Bana ilginç geldi.Taşıma firması aramak için, nakliyatçıların bulunduğu siteleri gezerken, birinde;bir bayanın; hem eleştirisini hem beklentilerini, daha sonra da 700-800-900 tl gibi taban fiyat önerisini makul neyse onu önerdiğini,böylece aşağı yukarı aynı fiyat verilirse daha en başından karşılıklı güven oluşacağını ifade eden bir yazı okudum ve böyle anladım.Hemen firmalardan tepkiler gelmeye başladı.Anlamak isterseniz neler neler yazmadılar ki.Dün-bugün (1 Mayıs) ilginç bir gelişme oldu;bir site editörü, kendilerine üye firmaları zaman zaman arayarak iki mesafe arasında ev taşıma fiyatlarını soracaklarını ve düşük fiyat verenlere kararlı bir şekilde hizmet vermeyeceklerini belirtti.Hem çok sevindim hem çok üzüldüm.Üzüldüm; zira daha önce bu mantıklı teklifi yapan, bir bayandı ve farkında olmadan,hiçbir kaliteli hizmet verme zorunluluğu duymadan, hiç yatırım yapmadan, (deyim yerinde) odun taşır gibi taşıma yapan güya ucuz hizmet veren firmaların tekerine çomak sokup hedef oluyordu. Hep biliriz ki fiyat yükselirse kalite artar,tercih kaliteli firmadan yana olur, o durum da odun taşıyanın işine gelmez. Editörün kararına sevindim, zira o kararı uygulamak hiç te kolay değil bir YAPTIRIM ARACI olmadan ! Hiç olmazsa bu bir başlangıç.Ne olurdu yani firmalar bunu isteyerek yapsa,bilinçli yapsa ? Seyyar simitçilerin bile seyyar su satıcılarının bile hiç olmazsa fiyat birlikteliği var, pazarlık bile yapamıyorsunuz..

Şükran İZMİR Karşıyaka

İzmir Karşıyaka Girne Blv Migros yanında oturuyordum.Görüşmek için önce İzmirin eski ve iyi nakliyatçısı diye duyduğum bir firmayı aradım, yetkilisi geldi,konuşma arasında A ... firmasına ulaşamadım bilginiz varmı diye sordum, o firma kapandı dedi. Değerlendirme sonucufFiyat olarak en son 800 olur dedi ve çok kararlı bir şekilde 750 bile yapamam, okeylerseniz arayın dedi gitti.Uygun diye düşündüm. Başka bir tanınmış bildiğim firmayı aradım,onlarda baktılar en son 600 dediler.bir arkadaşım aynı düzeyde bir firmadan 550 olur fiyatı almış.Tüm nakliyecilerin yapacaklarını ortaya döktüm,tek farkları firma isimleri.Sigorta yapıyorlar(şehiriçi neye yararsa !),battaniye kullanmak yok,bidon kullanmak yok,tüm giysiler kırışmadan gidecek ve yerine asılacak,gardolap kurulacak,çamaşır bulaşık mak.bağlanacak,asansör zaten kurulacak, oturur vaziyette teslim edilecek anlatımları böyle.2 gün sonra ilk firma yetkilisi beni aradı, benim için jest yapacaklarını ve 700 tl ye taşıyacaklarını söyledi, bende blöf yaptım 650 ye anlaştım bu fiyata taşırsanız okey dedim,hık mık la kabul etti. Ne değiştide bu kadar fiyatı indirdi ? Ben hala düşünüyorum yinede kazıklandım mı? o firma bile böyle tavır segilerse diğerleri neler yapmaz? Sonuç ? Yine bildik söylemler ve kullanılan dandik malzemeler, niye baktınız eşyalara ? ne konuştunuz ne kullandınız ? Anlayamıyorum herşey aynı fiyat niye farklı ? Sadece hizmet alıyorsunuz mal değil. Hasar yok ama hasar vermemek başarımı? Kullanılan malzemelerin de 50 sene öncekiyle aynı olması iyi firma olmak demekmi? O zaman öyleydi şimdi niye hala aynı ? Bu fiyatla firmalar kazanmıyorsa beni taşıma ozaman ? Taşıyacaksan ozaman kalite getir, İzmirli kaliteli herşeye sahip çıkar.

A.FUAT -- BİRAZ SABIR HERSEYİ CÖZER

TATSIZ OLAYLAR MUTLAKA YASANMISTIR AMA DEVAMLI OLACAK DEMEK DEGİLDİR.
NAKLİYATCILAR ÇOK ZOR DURUMDADIR.HERKEZ AMANSIZ BİR CABA İCERİSİNDE
GÜNÜ KURTARMAYA BORCUNU ÖDEMEYE CABALIYOR.
EVDEN EVE NAKLİYECİNİN SORUNU YETECEK PARA KAZANAMIYOR.MÜSTERİNİN
SİKAYETİ DOGRUDUR İSTEGİ MALZEME HEMEN BULUNAMIYOR MEVCUTLARDA YETERSİZ ONLARA TAMİRDEN BORCDAN SIRA GELMİYOR BULUNMAYINCA SIKINTILAR YASANIYOR.İSİ BIRAKAMIYACAMIZA GÖRE BİRAZ SABIR HERKEZ İCİN CANSİMİDİ OLAN TAYİN TASIMALARI BASLIYOR.

a.k.güven

İzmir kaliteli taşımada rakipsizdir, asansör vazgeçilmezidir.Taşınanların şikayetleri genelde kullanılan malzemeler üzerinde yoğunlaşıyor.Ülke genelinde şu anda firmaların kullandığı bütün malzemeler aynıdır ve onların yerine kullanacağımız alternatif taşıma malzemeleri henüz yapılmadığından, getirilmediğinden yada üretilmediği düşünüldüğünden halihazırda mevcutların en iyileri kullanılmaktadır.Malzeme yönünden eleştiriler nakliyecileri son derece üzmektedir ve bu eleştirilerin mutlaka giderileceği bilinmelidir.Farklı fiyatlar ortak taban fiyatın netleşmemesinden kaynaklanmaktadır.Bölgesel ev kirası fiyatları ortak çözüm için çıkış noktası olabilir. Düşük fiyat uygulaması günü kurtarır amaaa.. hem nakliyeciyi bitirir hemde kaliteyi.

Rafet ERCAN

Çok eskiye gitmeye gerek yok bundan 10 yıl önce fiyat belirlemede o semtin aylık kira bedeli baz olarak alınır genellikle fiyatlar bu şekilde ortaya çıkardı yani bir evin bir aylık kira gideri o evin eşyasının aynı semt içinde nakliye bedeline eş değerdi.
Şimdi burada her hangi bir yanlış anlamaya yol açmadan şunu belirteyim yani semtine göre fiyat olurmu diyenlere
aynen semtine göre fiyat baz alınmalıdır zaten o kişi lüks bir semt te oturuyorsa o kişinin evinde ki eşyada aynı şekilde kalitelidir.Doğal olanda kaliteli eşya taşırken hiç bir şekilde kullandığınız malzemeden kaçamazsınız.Eğer ki öyle lüks ve hacim olarak fazla bir eşyanın taşınmasında düşük fiyat verilmişse taşıma sonrasında problemlerin ortaya çıkması kaçınılmazdır.benim demek istediğim zenginden çok para fakirden az para değil yani adamına göre hizmet değil makul olan eşyanın cinsine ve kalitesine göre ambalaj
buda demek ki bir semtin aylık kira gideri fiyatlandırmada hakikaten baz alınırsa piyasa biraz olsun düzelmiş olur.Bu sadece benim önerim.
Fikirlerime katılanlara şimdiden teşekürler
İstanbul Trans Rafet ERCAN

seyfi karabiçek

ÖNCELİKLE bu yazıyı yazan arkadaşımıza teşekkür ederim
ama evden eve taşıma sektöründe fiatların böyle aşagı çekilmesinde ulaştırma bakanlıgının ve maliyeninde çok etkisi oldugunu hepimiz bilmekteyiz vergisiz çalışanlar belgesiz çalışanlar her yeri doldurmuş devletimiz bunların kontrolünü yapmayarak haksız rekabetin kapısını açmış inanın 15 yıldır bu işi yapıyorum 15 yılda yanımda çalışan şoförden tutunda hamala kadar herkes bir fort alıp evden eve taşıma yapmaya başlamış belge desen yok vergi desen yok peki ben devlete vergimi ödeyip k1-k3 belgelerini almışken bulundugum yerde 15 tane kamyon olmuş bunlara kim dur diyecek

veli karaman

Rafet bey yorumunuza hiçbir şekilde katılmıyorum. Biz de istanbul'un en nezih semtinde oturuyoruz fakat kiramız kadar nakliye ücreti vermemiz neredeyse imkansız. Evimizin bir odası boş sayılır. Fakat bu semtte oturma gerekliliğimiz var çünkü eşimin de benim de işim burada ve ikimizin yol parası istanbul şartlarında hemen hemen kira farkını kapatıyor. Yani her şey dışarıdan göründüğü gibi değil.

fırat DENİZ

Taşımacılığın kolay olduğunu düşünen bazı art niyetli birkaç taşıma elemanları(hamal) 3 5 binlira denkleştirip eski model kamyonlar ile bu işi yapmaya başladılar ben şu an izmirdeyim bırakın 400 800 1200 tl yi şuan 270 tl ye evden eve yapanlar var haa ne kadar evden evedir yaptıkları bilemiyorum insanlarımız maddi açıdan zor günler geçirmektedir bunun bilincinde bir insan olarak şunu söylemeden geçmek istemiyorum ucuz yapılan iş sonucunda meydana gelebilecek eşya hasarı ucuz taşımacılığa değer mi_? teşekkürler fıratnakliyatizmir

A.Kemal Özçelikmancı

270 TL ye de 2270 TL ye de aynı ev eşyası taşınabilir. Taşınacak kişi nakliyecinin isteyeceği parayı zaten ayırmıştır.270 TL ye 500 TL ye taşıma yapacak firma zaten kaliteli taşıma yapması gereken semtlere giremez,onlar eşya taşıyacağı semtleri bilir. Aracında daha malzemesi yoktur. 1-2 tahta dolapla 10-15 bidonla battaniyeyle mukavva kutuyla olacak iş değil evden eve taşımacılık.Evdeki her eşyaya değer vermek zorunda olduğunu bilmesi gerekir taşımacının.
Ayakkabıları naylon poşete doldurup, bidona tıkıştırıp götüremez. Götürürse 270-500 TL ancak alır. Şimdiki yapılanlar sadece ama sadece yük taşımaktır.
Evdeki eşyalara mesleğinin gereğini yapması,sanatını konuşturması gerekir nakliyecinin.Böyle yapmayınca para da kazanamıyor, bu yüzden eşya sahibi de fazla para vermek istemiyor. Ev taşımak bir sanat oldu, yeni bir meslek oldu, sırtta hamallık marifet değil artık. Evden eve taşıma yapanların artık uyanmaları, eskiyi bırakıp yeni birşeyler bulmaları lazım.

yakup egesoy

izmir nakliyesi kaliteli diyosunuz daha yüksek düzeyde malzeme üretilmedi diyosunuz sanki şaka yapıyosunuz
ne demek üretilmedi biz yaklaşık 9 yıldır battaniye ile taşıma işini bıraktık ve kırmızı reklerde patpat diye tabir ettiğimiz baloncuklu naylonlara geçtik ve son iki yıldır artık o malzemeyide kullanmıyoruz şimdi iç aksamı kağıt kıravt lı büyük baloncuklu ambalaj malzemeleri üretiliyor malum burası türkiye kalitelisi olduğu gibi kalitesizide var ama biz kaliteli ile arasında büyük fark olduğunu biliyoruz ve daha fazla kullanabiliyoruz

ben her bölgenin nakliye firmalarını çok iyi biliyorum bunu kabullenin ist firmaları hariç hiç bir il firmaları malzemeye büyük paralar verse dahi o malzemeye özen göstermiyor neden araçların içinde düzenleyip katlanmıyo temizlenmiyo orasını soran yok araçlarda dağ ggibi bir çöp yığını gibi müşterilerinizn evine gidiyosunuz tabi müşteri hijyenik bulmaz

ha bu arada gerçekten kaliteli hizmet isteyen müşteriler vardır ve parasından esirgemezler biz onların eşyalarını önce sıtreçle sarıp daha sonra paketliyoruz askılı elbiselerini aslı ambalajlarını ardından askılı dolaplara koyuyoruz
ve hakkımızı aldığımız sürece müşterimizin eşyasını en iyi şekilde taşımaya özen gösteriyoruz
tabi bütçesi yetmeyen insanlarımızda var ama onlarda fazla para vermedi diye onların eşyalarınada zülüm yapmıyoruz en azından onlarında bütün mobilyalarını paketleyip taşıyoruz ve türkiyede bilinçli müşteri expertiz hizmeti + referans alalıdır
saygılarımala

Efgan alaybeylili

İşin içinde olmanın verdiği hüzünle bakınca kimin şaka yaptığı ortada ! Sadece İç aksamı kraft kağıtlı baloncuklu naylonu kullanmak kaliteli taşımaksa ve bu da övünç kaynağı oluyorsa vay bu sektöre ki vay!! Kırmızı renkteki patpat tabir ettiğiniz naylonunuz iki taşımada kirleniyor atamıyoruz temizleyemiyoruz yine başa dönüyoruz.Bi naylonla bahar gelmiyor !
İstanbulda Son sel felaketinde o mavi bidonlar artık iyice deşifre oldu,televizyonlar zehirli malzeme taşınıyor diye tehlikelidir diye bas bas bağırdılar.Ama biz hala mutfak eşyası taşıyoruz boşlarıyla.Kendi eşyamız olsa taşırmıyız.Çoluk çocuğumuza o kaplardan yemek yedirebilirmiyiz? Elimizi vicdanımıza koyalım artık yaa.
Çoğumuz daha askıdaki giyeceklerin hepsini askıda taşıyamıyoruz da gizlice kutulara koyuyoruz,evdeneve diyoruz eşyayı yerleştirmiyoruz,atıp atıp gidiyoruz, bu işi kaliteli yapanlarında hem ekmek parasına mani oluyoruz hem sektörün gelişmesini engelliyoruz.Niye şöyle yüreklice çıkıpta hakkaten biz napıyoruz demiyoruz? Müşteri eleştiriyor müşteriye kızıyoruz sonrada bu sene işler iyi değil para kazanamadık deyip oturup ağlıyoruz Nedenini niye merak etmiyoruz ? Yapacak hiç mi bişey yoktur ? ÜÇ kuruş paraya eşyaları streçle sarıp naylonlamayla paketlemeyle kaç yıl daha oyalanıp sürünmeye devam edeceğiz ? Çağ atlamak olmayacak mı?Düşük fiyat yüzünden para kazanamıyoruz. Naylon poşetle bidonla mukava kutuyla ev taşımaya devammı? Bazı ev taşımacılar hiç boş durmuyor sürekli taşımada, bazıları 3 güne bir işe gidiyor. Bu da bişey anlatmıyomu ? Daha ne yazayım.
Saygılarımla EFGAN TAŞIMACILIK Efgan

KENAN AĞATUR

DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIZ LÜTFEN FİYATLARIMIZI DÜŞÜRMEYELİM Bİ İŞİN GİDERİNİ İYİCE HESAPLIYALIM ONA GÖRE FİYATIMIZI SÖYLİYELİM KAFADA 3+1 İŞİN GİDERİ 300 İŞÇİLİK+YEMEK VE MOZAT PARASIDA EN AZ 100 TL DIR ONA GÖRE EN AZ ŞEHİRİÇİ FİYATLARI 700 TL DEN AŞAĞI FİYAT VERMİYELİM BOŞUNA HAMMALLIK YAPMAYALIM,DAHA UZUN YORUM YAPMAK İSTERDİM LÜTFEN DÜŞÜNCEMİZİ DİKKATE ALALIM AYRICA YUKARDA KI MESLEKTAŞIMIZIN DÜŞÜNCESİNE KATILIYORUM...

ERDEM ERPULCET

bir sezon boş boş gecti.bende herkesin yaptığını yaptım,bildiğimi okudum.ucuz taşıdım,iş almak için yalan bile söyledim,eşyaları attım gittim,ne bütün elbiseleri askıda taşımaymış ne dolabıymış nede mavi bidonmuş ne eşya yerleştirmesiymiş hiç takmadım .o baloncuklu naylonla bir sezon idare ederim dedim.kendime etmişim kendime.millet o kadar da saf değilmiş.Çoğu abi dediklerimde bana gaz verdi. Şimdi bakıyorumda borç ister diye kimse selam vermiyor.Bunlarıda aşacağım,şimdi bir arkadaşımla gücümüzü birleştirip ortak olacağız tepeden tırnağa yeni yeni malzemelerle yeni logo yeni kıyafetlerle en çokda yeniliğe açık işçilerle işe başlıyacağız.her yeni düşüncemize ne gerek var abi diye diye bizi en çok onlar bitirdi.onlar yok deyince işe yaramaz deyince inandık, meğer bu kafada olanlar işe yaramazmış.evin çöpünü bile değerliymiş gibi taşımam lazımki bu işimi devam ettireyim.Çevrenize iyi bakın beyler,size dost gibi fikir verenler gaz verenler aslında sizi bitirmeye uğraşıyor.ben yaşadım.

İDRİS GÜNEŞ

EFGAN ARKADAŞIMIZI KUTLUYORUM SAGOL YÜREKLİSİN.HEPİMİZ AYNI ŞEYİ YAPIP SONRA AGLIYORUZ. MASRAF YAPMAKTAN KAÇIP DÜZGÜN MALZEME ALMIYORUZ YENİ YENİ GÜZEL ŞEYLER YAPILIYOR ONLARA YÖNELMEK LAZIM.HERŞEYDEN ÖNCE DÜZGÜN ELEMANIMIZ YOK ONLARIN BİRŞEYE KAFALARI BASMAZSA KABUL ETTİREMİYORUZ İTİRAF EDELİM.MODERNLİK YENİLİK DEGİŞİKLİK ONLARIN KAFALARINDA YAZMAYINCA OLMUYOR OLMUYOR.HEP ALIŞTIKLARI DÜZEN GİTSİN İSTİYORLAR SADECE HAMMALLIKLA İŞ YÜRÜMÜYOR YILLARDIR GÖRÜYORUZ .YENİLİKLERE UYUM SAGLAYAMAZLARSA İŞLERİNİ KAYBEDECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR TEK SORUN BU BU YÜZDEN HERŞEYE OLUMSUZ BAKIYORLAR.ONLARI YENİLİKLERLE DAHA İYİ OLACAĞINA İNANDIRMAMIZ GEREK. BİZLERDE YÜZLERİNE SÖYLEYEMİYORUZ AMA İŞİMİZİ K-A-Y-B-E-D-İ-Y-O-R-U-Z. YENİ YENİ GÜZEL ŞEYLER DE KULLANMAYINCA MÜŞTERİ HALİYLE UCUZ TAŞIMACIYA KAÇIYOR
KENAN AGATUR ARKADAŞIMIZ DOĞRU YAZMIŞ FİYATLAR ÇOK ÖNEMLİ AZİZ MESLEKTAŞLAR LÜTFEN FİYATLARI DÜŞÜRMEYELİM.

HÜSEYİN ARSLAN

yorum yapan değerli meslektaşlara katılıyorum ama sadece katılmakla kalıyorum.Çünkü aynı şeyleri bizde yapmaya başladık.çok üzülüyorum. malzemeler konusunda tamamen ilgisiz kalıyoruz,masraf etmek işimize pek gelmediği gibi,değiştirip başka çözümde bulmuyoruz.artık masraf edeceğiz razıyız da neye masraf edecegiz güzel birşey bilen varmı ? işimizi önemsemeyip onun bunun bu işe girmesine sebeb oluyoruz.bir kamyon alan nakliyeci oldu. mavi bidon zaten kullanamıyoruz, selden sonra tepki gösteriyor herkes. tv zehirli bidon dedi ya aslında doğru onları kullanmaktan vazgeçtik.karton kutulara başladık. yazdıkları gibi oluyor, kutuları atıp atıp kaçıyoruz.malzemeden sonra birazda çalışan işçilerimizi eğitsek iyi olacak.yetkililer yöneticiler bir kurs gibi birşeyler hazırlayamazmı.yetkili tanıdığı olan meslektaşlarımız yokmudur,çözüm üretsek işçiler haftalık-aylık kursu bitirince işe başlasalar kurs görmeyeni işe almasak..bütün sorun onlarda başlar onlarda biter çünkü. saygılarımla ulus-taşımacılık Hüseyin

mustafa

slm arkadaşlar ben bu yazınızıdan çok etkilendim ben diyarbakırda nakliyat işi yapıyorum bazıları burda fiyat kırmaya çalışıyor
buna karşıda nasıl bir tedbir almak lazım bana yardımcı olabilirmisiniz

BAHADIR TURKELİ

Merhaba ,

Meslektaşlar ,Yukarıda yorum yapan arkadaşlardan
Sn.ERDEM ERPULCET bana ulaşabilerse veya tanıyan varsa lütfen ulaşsın.Teşekkürler.

süleyman karataş

ulusoy turizimde bu ev taşımacılıga başlamış yapılacak en iyi şey bu işi bırakmak.zaten bişey yapamıyorduk bu saatten sonrada istediklerini nasıl yapıcagız.millet zaten tepki gosteriyor eski düzene bide fiyat arttır, zaten iş gelmiyo.ulusoy evdeneve kompile yapıyorsa beklemek lazım nasıl yapıyor öğrenicez helbet ama niye para kazanılamıyo niye kimse bişey demiyor bu site niye sessiz yoksa kapanmayımı düşünüğyor yoksa

yılmaz davutpaşalı

bu yazıları okuyunca ev taşımacılıgın nerelerde olduğu belli oluyor.önce kafayı değiştirmek lazım.işçilerin %80 i işi bilmiyor onlar ev taşıma işini hamallıkla karıştırıyorlar.ev eşyasınıda odun-kömür taşır gibi taşıyor çuval taşır gibi taşıyorlar. bi allahın kuluda müdahale etmiyor öğretmiyor garibime. evini taşıtacaklara da patron başka anlatıyor evden eve olacakmış gibi anlatıyor, işçilerde bildiği gibi taşıyınca..egesoy diyoki kaliteli hizmet isteyen müşteriler vardır ve parasından esirgemezler biz onların eşyalarını.. böyle zihniyet olurmu ? para vermezsen odun kömür gibi taşınmaya razı ol ! sen önce ev eşyasını ev eşyası gibi taşı, evden eve taşımanın hakkını ver düzgün güzel güzel malzeme kullan (ne o naylon patpatın hali,iki taşımada kirleniyormuş.. temizleniyormu? hakkaten bumu öğündüğünüz hijyenik malzeme ?) O işçilerle bu evler taşınamaz..işi öğretin..biri işi yapıyor diğerleri..? sade hamal.. bunlarla para kazanılmaz..boşuna borç altına girmeyin kendinize yazık edersiniz..

yakup egesoy

BAKIN HERKES NE GÜZEL AÇIK YÜREKLİ KONUŞUYOR ARKADAŞLAR BEN VE KARDEŞLERİM EGESOY U 2005 YILINDA KURDUK VE EN BÜYÜK ABİLERİMİN 16 BENİMDE 11 YILLIK NAKLİYAT TECRÜBEM,İZ VAR VE İNANINKİ İSTANBULUN EN BÜYÜK İSİMLERİNDE EKİP BAŞI OLARAK ÇALIŞTIK TABİ SONUÇTA KENDİ İŞİMİZİ KURDUK AMA BİRŞEYİN BİLİNCİNDEYDİK HANİ DELER YA NE KADAR PARA OKADAR KÖFTE EVET BU İŞ BÖYLE MÜŞTERİYE GÖR MUAMALE YAPIYORUZ AMA İNANIN İSTEYEN ARKADAŞ GELİP BENİM ARABAMIN İÇİNE BAKABİLİR BEN KOLİBANDINI BEYAZ KAĞIDI KARTON KOLİYİ, BÜYÜK BOY POŞETİ VE PATPATI TOPTAN ALIYORUM YANİ FABRİKASINA SİPARİŞ EDİYORUZ EĞER 700 TL LİK BİR İŞE GİDİYORSAK İNANIN İŞÇİLİK YAKIT HARİÇ EN AZ 50 60 LİRA HARİCİ MALZEME KULLANIYORUZ KARTON KOLİNİN TANESİ 1 LİRA BEN HER EVDE EN AZ 20 KOLİ BIRAKIYORUM SIRF EŞYALAR MÜŞTERİNİN EVİNDE DAĞINIK DURMASIN MÜŞTERİ KAFASINA GÖRE DAHA RAHAT YERLEŞTİRSİN DİYE BAZI MÜŞTERİLER A dan ye YERLEŞİM İSTERLER ONUDA YAPIYORUZ ARAÇTA 2 TANE ASKILI DOLAP VAR VE ÇOĞU ZAMAN YETİYOR BAZI MÜŞTERİLER İSTERSE 3 DE OLABİLİYOR VE ŞUNU SAMİMİ SÖYLÜYORUM AYNI İŞ AYNI EŞYA EXPERTİZ OLANLA OLMAYAN ARASINDA BÜYÜK FARK VAR FİYAT OLARAK YANİ EXPERTİZE ÖNEM VERELİM HEM MÜŞTERİNİN GÜVENİ KAZANILIYO HEMDE NE YAPABİLECEĞİMİZİ BİLİYORUZ NE MALZEME İSTER ONA GÖRE HAZIRLIK LI OLUYORUZ EĞER EXPERTİZ OLURSA SÖZLEŞME YAPILIRSA FİYATTA YÜKSEK OLABİLİYOR HERKESE SAYGILAR
YAKUP EGESOY ,
EGESOY TAŞIMACILIK

osman alagöz

Selam arkadaşlar.bu kış gününde kafalarımız biraz karışık.iş yok fiyat düşük yaptıgımız iş de paket eşya nakliyesi.ortada karışıklık yokmu.bu kadar yazılan yazılar reklamlar evden eve lafı, ev taşıma lafı, paketleme, düzenleme yalnızca eşya taşımayımı anlatıyor.biri bi anlatsında şurada bi anlayalım.EVDENEVE TAŞIMA DEYİNCE BİZ SADECE EV SAHİBİNİN TOPLADIĞI EŞYAYIMI EVDEN EVE GÖTÜRÜYORUZ BIRAKIYORUZ YOKSA ONLAR KARIŞMIYODA BİZ A DAN Z YE HERŞEYİ TOPLAYIP GÖTÜRÜYORUZ EŞYAYI YERİNE YERLEŞTİRİYORUZ DA O KADAR İŞ YAPTIGIMIZ HALDE NEDEN TAŞIMA FİYATI BİR TÜRLÜ YÜKSELEMİYO ? aslında çoğu yük taşıyo ama evden eveciymiş gibi milleti kandırıyo fiyatı kırıyo. o kadar evden eve taşımacıda seyrediyo. bak taa yukarda eskiden beri masraf dökümü yapılmış 3+1 için 2.kattan 2.kata 450 masraf dinmiş.bir kere evdeneveci bu fiyata taşıyamaz çünkü a dan z ye evi toplayacaktır.ama yük taşıyanlar götürür çünkü onlar evi toplamayacak hazıra konacaktır.sonrada evdeneveciler ağlarken onlarda de get len diyeceklerdir.bu kadar zaman oldu daha bir arpa boyu ileri gidemedi evden eveciler. gidemezde bu kafaynan. yük taşıyanların dolmuşuna biniyorlar yenilik yapamıyolar çare bulamıyollar onların azıynan konuşuyorlar.taşınacak olan niye yapılmayan işe para versinki.bunlarla tabi para kazanılmaz.

Esra

bende bir tecrübemi paylaşmak isterim.2007 yılında tuzcuoğlu nakliyat diye bir firmayı aradım tabi daha önceden malum fiyat araştırması yaptım ve o zaman zeytinburnu'ndan bir alt sokağa taşınmak için fiyat sordum bildiğim ve daha önce taşınan ve memnun kalan nakliyat firması 550 tl fiyat verdi ben 450 tl ye tuzcuoğlu nakliyat ile anlaştım bir kamyon geldi küçücük tabi ben herhalde eşyalar sığmazsa iki kere taşırlar diye düşünüyordum ki eşyalar sığmadı ve ikinci taşıma için 100 tl daha fiyat farkı istediler şoktayım o saatten sonra ne yapabilirsin yetkilisini aradım çok kaba valla isterseniz taşınır istemezseniz eşyaların yarısı orada kalır dedi ne yazıkki lanet olsun dedim taşıttım o yüzden taşınmada 100 tl nin hesabını yapmadan bilindik güvenilir bir firmayla çalışın

B. Arda Yavuz

BAKIN HERKES NE GÜZEL AÇIK YÜREKLİ KONUŞUYOR ARKADAŞLAR BEN VE KARDEŞLERİM EGESOY U 2005 YILINDA KURDUK VE EN BÜYÜK ABİLERİMİN 16 BENİMDE 11 YILLIK NAKLİYAT TECRÜBEM,İZ VAR VE İNANINKİ İSTANBULUN EN BÜYÜK İSİMLERİNDE EKİP BAŞI OLARAK ÇALIŞTIK TABİ SONUÇTA KENDİ İŞİMİZİ KURDUK AMA BİRŞEYİN BİLİNCİNDEYDİK HANİ DELER YA NE KADAR PARA OKADAR KÖFTE EVET BU İŞ BÖYLE MÜŞTERİYE GÖR MUAMALE YAPIYORUZ AMA İNANIN İSTEYEN ARKADAŞ GELİP BENİM ARABAMIN İÇİNE BAKABİLİR BEN KOLİBANDINI BEYAZ KAĞIDI KARTON KOLİYİ, BÜYÜK BOY POŞETİ VE PATPATI TOPTAN ALIYORUM YANİ FABRİKASINA SİPARİŞ EDİYORUZ EĞER 700 TL LİK BİR İŞE GİDİYORSAK İNANIN İŞÇİLİK YAKIT HARİÇ EN AZ 50 60 LİRA HARİCİ MALZEME KULLANIYORUZ KARTON KOLİNİN TANESİ 1 LİRA BEN HER EVDE EN AZ 20 KOLİ BIRAKIYORUM SIRF ………….
................
…...............
HERKESE SAYGILAR
YAKUP EGESOY ,
EGESOY TAŞIMACILIK


Yukardaki yazıyı hayretle okudum.Bunuda yazan bir nakliyeci.. İstanbul megakent. Başka sokağa git orada kimse seni tanımaz işine devam edersin. Ama diğer şehirlerdeki evden eve taşımacılar, işlerini yeri gelip parasına bile bakmadan Allah rızası için bile olsa dürüstce ve en güzelini yapmaya çalışıyorlar. Bu tarz düşünceler asla akıllarından bile geçmiyor. Kabuğunu kırıp, kendini geliştirmeye güzel işler başarmaya odaklanıyorlar.

FIKRA GİBİ...ŞİİR

Ne güzel demiş bak Nakliyecimiz
İşin bilincindeydik
Hani derler ya
Ne kadar para o kadar köfte..
Bu iş böyle
müşteriye göre muamele !
Sen..700 lira veren müşteri hadi iyisin yırttın
Al sana 20 koli benden, kafana göre yerleştir
Sen 600-500-400 veren
Madem paran az niye taşınırsın
Ama senide kaçırmam gelmişken götürürüm.
Sakın unutma
Bu paraya hem seni çizerim hem mobilyanı.
Sen
800-900-1000 i veren, hiç düşünme
Araya yastık koruz
Ne sen anlarsın çizildiğini, ne mobilyan..

ARDACAN


ÖZAYDIN BAYSAL

İstanbuldan başka İstanbul yok. Doğru.Orada ne yaparsan yap öbür semtte kimse seni tanımaz istediğin gibi cirit atarsın.Çok doğru.İstanbulda ucuz iş çok, sürümden kazanırsın yine kazanırsın. Ev taşınacaksa önce marketten koli toplarsın, kap-kacagı doldurur hazırlar,
O ucuz fiyattan kaptıkaçtı yapan firmalar, adamına göre muamele yapan ,işin bilincinde olup, ne kadar para o kadar köfte diyen firmalar buldunmu işlem tamam. Sen ucuz taşınmış olursun, firmada ucuzda olsa hergün bir iş yapmış olur.
Buraya kadar güzel.
Ama diğer şehirler ufak, küçük. Neredeyse hergün yüz yüzesin taşınanlarla.
Oralarda böyle pervasız işler yapılmaz, çabuk tanınır işini kaybedersin.
İstanbul da yapılan böyle işler ne yazıkki diğer şehirleri etki altına alıyor, onlar böylesinin doğru olduğunu sanıyor.
İki-üç taşıma yapmış bir işçi, daha tarlada yürüyemezken dördüncü işte kendini ekip başı olarak görüyor, öyle herşeyi bilmiş havalarına giriyorki daha tutamazsın onu.
Onu gerçekten birşey sanan iş sahipleride elini veriyor kolunu alamıyor. İşe de gelmiyorum derse patron eriyor hemen.

İstanbul dışında, diğer şehirlerde ençok bu tip işçi çalışır. Herşeyde model İstanbul olunca, fiyatta da aynı.
Oralarda niye 400-500 liraya taşınır eşyalar, bu fiyat kuralını kim kor bilinmez.
Kimsede sorgulamaz.
Her taşımadan 150 lira kalırsa yetermiş. Niye 400-500 lira kar edilmez eminim kimse cevap veremez.
İstanbul işi biliyor ya
Heryere uzanmıştır kolu.
Alanya ufak yer ama Taşıma fiyatı İstanbulla aynıymış meğer.
Yeni öğrendim.Şaşırdım.Mutlaka Alanya'ya İstanbul hakimdir.
Ordada ne kadar para O kadar köfteci çoktur.Adamına göre muamelecidir nakliyecisi.
20 yerine 30 koli bırakıyordur.
Koli ucuzmuş baksana tanesi 1 lira
Eşya sahibi o bıraktığı koliye tav olur bidaha taşınır.Ne baba adam koli bile bıraktı der.
Bu gidişle Alanya'da ucuzluktan herkesin cebi yanacak demektir..
Bir ev taşıtana
yeni eşya bedava..

Evren Kutlu. (Sirket Sahibi) MoveCanada Moving and Storage , Toronto CANADA

Tasima Sirketi konusunda en iyi bilgiyi o sirketin yorumlarini internette okuyarak ogrenebilirsiniz.

Biraz zamaninizi alabilir ama pisman kalmiyacaginizi garanti edebilirim.

şevket

buradaki yazıları okudum her meslektaşım bırseyler yazmıs belliki hepımızın derdı aynı bende işimizin maliyetiyle ilgili bazı bılgılerı vermek istıyurum okuyan meslektaslarım hesap yapsınlar bakalım işin maliyeti ne kadarmıs bıze toplamalı işimizin maliyetini sıralıyurum size 6 eleman 300 tl en kısa mesafede yakıt 50 tl ortalama 40 koli 10 koli bandı 2 top streç bir top sarma malzemesi en az yüz tl de bunları hesaplarsak işin maliyeti 450 tl bızım dıger masraflarımızı katmıyurum hesaba toplamasız masraf ise 5 elemen 250 tl 50 yakıt 50 malzeme gene 400 tl maliyet oluyu bize şimdi 300 veya 350 tl ye işe giden insanlar bıze cıddı anlamda zarar vermektedır onlara kurtarıyo çunku ailede 5 erkek bu işe gidiyo eleman parasını vermiyu otomotıkmen 250 tl ona kalıyu pekı bu ne mantıkkı o 5 elemen baska yerdede aynı işi yapsa aynı parayı alacak neden ınsanların ekmegıyle uynuyu bu ınsanlar insanlık bu kadarda mı degersızlestı evet degersızlestı çünkü maddecı olan bu dunya insanları ınsanlıktan cıkarttı(devlet bize bir belge cıkarttı ılk alanlardan olduk bır umitle sevındık belkı olaylar duzelır dedık meger devlet de bu garıban ınsanlardan para kopartmak ıcın yapmıs bu olayı devlet de yaparsa ınsanlar hay hay yapar arkadaslar allah herkese hayırlı işler bol kazanclar versın allaha emanet olun rabbım hepımıze kolaylıklar versın

Kadir

İstanbulda öğrenci olarak 7 yıl oturdum. 7 defada taşındım ve her defasında belki içinizden bazılarıda vardır; ilk söylenen fiyatı 3 defa artırdı. Eşyayı görüp fiyat söylüyor taşırken fiyat artırıyor indirince ayrı bi fiyat söylüyor. Yazık ya bu edepsizlik değilde nedir siz söyleyin.

vedat demir

Değerli nakliyeci arkadaşlar, evden eve nakliye sektöründe yaşanan problemlerin büyük çoğunluğunun pahalı işgücü, artan yakıt fiyatları v.s. yüzünden olduğu kesin ama bizlerde hiç mi kabahat yok. İnternetteki 300 hatta 280 liraya evden eve nakliye vadeden nakliye firmaları varken bu işi kaliteli şekilde yapabileceğimizi artık sanmıyorum. Bu işe 15 yıl önce Ankara'da başladığımda para kazanabiliyor, vergimi rahatlıkla ödeyebiliyordunm. Sonra genellikle 4-5 işsiz güçsüz vatandaşın yada 2.bir iş yapmak isteyen kapıcıların biraraya gelerek ya 520 man yada 1210 ford kamyon alıp işçiliğinide kendileri yaparak oluşturdukları faturasız vergisiz korsan firmalar yüzünden birçok firma vergisini dahi ödeyemez hale gelip iflas etti. Ankarayı berbat ettikten sonra şimdide İzmir'e el attılar. Yakında İzmir'dede fiyatlar iyice dibe vuracak, müşteri şikayetleri daha fazla artacak ve neticede birçok dürüst firma kapanacaktır. Tüm meslek gruplarında artık bir standart ve fiyat tarifesi yada en azından yaklaşık fiyat aralığı oluşmuşken, evden eve nakliye firmalarının ciddi bir meslek birliği oluşturamaması ve insafsızca rekabet yapmaları bu sonuçları doğurmuştur.

erol mercan

slm ben bursada evden eve taşımacılık yapıyorum aynı zamanda evden eve taşımacılar dernek 2. başkanlığı yapmaktayım bizde yetki belgesi olmayan ve bu mesleği yapanlarla mücadele yapmaktayız eşyasını taşıtacak olanlar lütfen bu siteye göz atsı ve öyle karar versin

kadriye yıldırım

nakliyeciler değerinde iş alamayınca taşıyıcı maliyetine iş yapıp hiç olmassa onların gününü kurtarmaya çalışıyor

Editör

xStyle adlı bir arkadaşımız konuya yorum yapmış. Yayınlamaya değer bir yorum fakat gerçek isim ve e-mail girilmemiş. Eğer gerçek bilgilerinizi bize iletirseniz yorumunuz yayınlanır. Bilgileriniz gizli kalacaktır.

akın

bendebu konuda bazı meslektaşlarımın yorumlarna katılıyrum mesela fıyat konusunda lütfen hesabınızı iyi yapmadan gelişi güzel fiyat vermyin eger vergiveriyorsanız hamal çaliştırıyorsanız tlf kira vs giderleriz varsa bunları göz önündebulundurmanız lazım aksi taktirde boşa hamamlık yapmış olursunuz

Ekşioğlu Nakliyat Xstyle

Öncelikle şükran karşıyaka izmir siz nakliyecilerle oyuncak gibi oynarsanız hak etmişsiniz demektir onu aradım bunu aradım o böyle dedi şu böyle dedi nakliyeciler egoları tatmin etmek için değildir hizmet için vardır.bir mağazaya gidersiniz bir sürüü elbisee vardır kafanız karışır birşey alamazsınız öncelikle kararlı olmak gerekir öncelikle size 800 tl diyen arkadaşta insan evladı ben zan etmiyorum 800 de diretsiz orta bir yol vardır ama siz benim meslektaşlarımla oyuncak gibi oynarsanız hiç bir şey alamazsınız hizmet alamassınız.ucuz etin yahnisi olmaz hanfendi

artı akın kardeşim veya abim sen elemanlarına hammal demeyi bırak önce sen onlara hammal gözüyle bakıyorsan zaten sen onlara fazla para vermiyorsundur. çalışanlarım denir.hizmet veren arkadaşlarım denir.artık çağımızda hammal kelimesi biraz abes ve küçümseme anlamında kullanılıyor.

saygılar

mustafa

telefonla aradıgım nakliye firmasına evin durumunu anllattıkdan sonra kaça yaparsınız dedim
bana verdikleri rakam 400 idi

aradan 2-3 gun gectikten sonra aynı firmaya tekrar gittim
ve fiyat istedim 500 den asagı olmaz dediler
bence sebeb yuzyuze gorunsunce garantı musterı
telefonla arayan fiyat soran musterı kaybetmemek için yapılan bir oyun
gecin bunları ha ekmek fırıncısı ha evden eve nakliye

Hakan ARSLAN

Ben 3+1 evi Manisa - Istanbul 3500 TL'ye tasittim da ne oldu... Butun mobilyalar ya cizik - ya kirik... Arada fiyatini yukseltmek mi dersin, tehdit etmek mi dersin, yapmiyorum o zaman laflari mi dersin her sey vardi...Patpatlar - koliler - silindirler - battaniyeler kullanildi, hatta ustu brandali kamyonetlerde yataklarim acik sekilde bile tasindi...Kalitesiz insanlarla, kalitesiz firmalarla calisinca boyle oluyor iste ama bunu da yuksek fiyatlar belli etmiyor ne yazik ki...Ekonomi'den bir haber firma sahipleri,mikro makro bilmeyen yetkilileri,arz taklep dengelerinden anlamayan firmacilar,2-3 hamalla iyi bile kazaniyorlar...

nurettin

Ekşioğlu Nakliyat Xstyle,aslında ne yazmak istediğinizi çözemedik. mademki taşınacak müşteri,o halde sadece bir firmayı çağırsın O na da taşıtsın,ne diye ondan bundan fiyat alıyor diye kızdınız ve galiba Şükran Karşıyaka İzmir'in; egosunu tatmin etmek için nakliyecilerle oyuncak gibi oynadığını düşünüp bir güzel haşladınız ve rahatladınız öylemi?

Oysa müşteriler, firmaları çağırıp yapacakları işi gösteriyor, nasıl taşıyacaklarına dair, ne malzeme kullanacaklarına dair fikirlerini ve fiyat tekliflerini alıyor. Bu çok güzel bir davranış, en azından sahtecilik yok.
(Siz kamyon almak isterseniz, fiyatını araştırmadan ilk gördüğünüz kamyonu hemen alıyor musunuz?)
Ama sizin adamlar ne yapmış ? Hem fiyatı yüksek çekiyor bir kuruşluk taviz vermiyor hemde 2-3 gün sonra iş bulamayınca tekrar kapısını çalıyor ve daha az fiyata işi tekrar istiyor. sizce bu çok normal bir davranışmıdır ? Hiç rahatsızlık duymadınız mı? Nakliye firmalarının birbirlerine karşı acımasızca fiyat düşürmeleri, kullandıkları "dandik" malzemeleri müşterilerin eleştirmeleri sizi hiç rahatsız etmedimi?
Giderek evdeneve taşıma işi ayağa düşüyor hiç rahatsız olmuyormusunuz ?
Herkes evinin önünü temizlese sokak temiz olur gibi herkes kendini düzeltse evdeneve nakliyatçılık mesleği kutsal mesleklerdendir aslında, bir ailenin yuvası.. yapılan iş.
Ekşioğlu Nakliyat Xstyle,müşteri her zaman haklıdır.Verilen fiyat da kullanılan malzeme de çok önemlidir.
Çalışanların içinde hem hamal olanlar var hem çalışan olanlar var !Yukarda yazmışlar. İyi okuyun.İyi düşünün.Herşey içler acısı.
Anladınız mı?
Müşteriye haketmişsiniz dediniz ya !
Önce kendimize kızalım.

hüseyin

Önce evden eve nakliyecilik nedir bunu bilen varmı ?
Hizmet nasıl sunulur bunu bilen varmı ?
Müşteriye nasıl hitap edilir bunu bilen varmı ?
Malzeme hasarlanınca baskın çıkmak için kavga çıkartmak nedir bunu bilen varmı ?
Hizmet dışında ekstradan para talep etmek doğrumu ?
Müşterinin malını haldeki karpuz gibi tıkıştırmak doğrumu ?

Deveye sormuşlar neren eğri ?
Deve cevap vermiş nerem doğru !!

Arkadaşlar önce esnaflığı öğrenelim sonra ticareti hakkıyla becermeye çalışalım
Bunu becerdiğinizde siz müşteriye değil müşteri size gelir...

Benden bu kadar...

mehmet

Ekşioğlu Nakliyat Xstyle?? Şükran hanıma neden kızdığınızı anlamadım doğrusu.Nurettin beyin ağzına sağlık elbette tüketici kendi bütçesine en uygun firmayı araştıracak.Nakliye sektörü bitmeyecek sektörlerden biri ama kısa yoldan parayı vuranlar yüzünden diğerleri de darbe alıyor.Yıllardır taşınıyorum mesleğim gereği daha kırıp dökmeyen sözünde duran firmaya rastlamadım.ucuz etin yahnisi dersiniz ama kaliteli firmalarda da durum farklı değil 500 çeken de kırıp döküyor 1000 çeken de.her sektörde isim yapmış markalar varken bu sektörde neden yok onu da siz firma sahipleri kendinize sorunuz ?

H.HAMZA ULUBAY

LÜTFEN EVDENEVE NAKLİYECİLERE KIZMAYIN ONLARI ELEŞTİRMEYİN

evdeneve nakliyecinin en birinci vazifesi bir kamyon almaktır ve ne iş olursa olsun çalışmaktır,ev taşımaktır.önemli olan kamyon sahibi olup piyasaya girmektir.Allah herkeze rızkını veriyor bu piyasa herkeze yeter.gidebildigi kadar gider.Evi kimin taşıdıgı, işi bilip bilmedigi,malzemesinin olup olmadıgı,ne malzeme kullandıgı,çalışanların müşteriye nasıl davrandıgı, tehditleri hiç mi hiç önemli degildir. herkez kızmış yazmış ama bunlarda unutulur.bu kadar yazılmış herkez kızıyorda ne oluyor.isteyen elini ayagını düzeltsin dört dörtlük taşısın parasınıda kazansın elini tutanmı var.niye yerden yere vuruyorsunuz nakliyecileri.HEM KİMSE GERÇEKTEN HİÇBİR ŞEY YAPMAK İSTEMİYOR,böyle idare edelim gitsin diyor hemde konuşuyor. yok korsanmış, yok aynı aileden 4-5 kişiymişde eleman parası vermiyorlarmış işçilikten kazanıyorlarmış,daha saracak battaniyesi yokmuş.Geçin bunları.KİMSE ONU BUNU BAHANE EDEREK MİLLETİ KANDIRMASIN.bitli baklanın kör alıcısı olur.ÖNCE SEN KENDİNİ DÜZELT DİGERLERİ SENİ TAKİP EDER MERAK ETME.

AKSOY EVDEN EVE TAŞIMACILIK ®

SAYIN DEGERLİ MÜŞTERİLERİMİZ

Zamanımı ayırıp bütün yorumları neredeyse okudum.Anlaşılan fiyatlardan yakınıyoruz.Size kendi prensiplerimizden bazılarını anlatıcam aradaki farkı anlamış olacaksınız.
Sayın müşterilerimiz;
Son zamanlarda görüyoruzki bir kapalı kasa araç alan,aracının üzerine hemen EVDEN EVE TAŞIMACILIK yazdırabiliyor.Yani bu meslegi işi bilende yapıyor bilmyende yapıyor.Diyecegimiz şu ki; Bizler EVDEN EVE TAŞIMACILIK'a bi sermaye yatırmış isek bunun karşılıgınıda kazanmamız lazım.Kısa öerneklerle açıklık getirmek istiyorum.ÖRNG:Şirketine asansör bağlarsın bu en düşük degerde araçlı 1.000 TL,Balonlu naylon kullanırrsın 25 TLyede var 50 TL yede var 100TLyede var.Takım elbiseleri için özel logolu poşetler vs.vs anlıyacagınız hizmet kalitesidir.Firmamıza hergün şehiriçi teklifleri geliyor,ben anlam veremiyorum AKSOY EVDEN EVE TAŞIMACILIK şehir içine 750 TL fiyat verirken bir diger iş sorgusunda işi 400 TL Ye üstlenmiş oluyorlar.Söylermisiniz şimdi Bu rakamı küçülttü ya bunun size ne gibi bir hizmet sunacagını düşünebiliyormusunuz ? Ben anlam veremiyorum şahsen.Firmamız bünyesinde sigortalı eleman çalıştırdıgımız halde vermiş oldugumuz hizmetin hala karının az oldugundan yakınırken (x) firmalar bu işi verdigimiz fiyatın yasına çözebiliyorlar.Ya biz bu işten anlamıyoruz yada onların bilipte bizim bilmedigimiz daha ucuz aynı kalitede taşıma yöntemleri.Yanlış anlamayın elbetteki işini çok düzgün kaliteli yapanlarrda var ucuz fiyatlara onlar sürümden kazanmak istedigi için fiyatları aşagı çeker ama bakıyorum afedersiniz hamallıktan EVDEN EVE işine soyunanlar var.Gerçekten üzülüyoruz kendi adımıza gerçekten.Sayın Müşterilerimiz ucuz etin yahnisi yenmez diyor konuşmamızı burada noktalıyoruz. :)

fuat

Zaten niyetimde vardı nakliye firması açmak bunları okudum.Yarın vergi dairesine gidiyorum.Hadi gazam mübarek olsun paraya para demiycem.

E.İlhan Karaçam

Bitli baklanın kör alıcısı olur. Çok anlamlı çok doğru yazmışınız güzel kardeşim.
Kışın kar yağınca, yurdun her tarafı kar altındadır,bütün yollar kapanır ama hiç ünlü bir kayakçımız yoktur..Yurdun üç tarafı denizlerle çevrilidir ama yarıdan fazlamız yüzme bilmez, balıklarda çok pahalıdır doğru dürüst balık yiyemeyiz... Binlerce bina inşaatı yapılır, onbinlerce kişi taşınır, yüzbinlerce kamyonumuz vardır ama ünlü bir evden eve taşımacı markamız yoktur..
Doğru yazmışınız güzel kardeşim, nakliyecilere kızmayalım. Onlar da kamyonlarını almışlar müşteri bekliyorlar.
Ey evini taşıtacak müşteriler..Nakliyecilere taşınmadan önce onlardan ne istediğinizi söyleyin, yönlendirin,seve seve yapacaklardır emin olun..

Mesela deyin ki : Evden eşyamı sarmadan çıkarma kardeşim, eşyamın rengini mahalleli görsün istemiyorum….mobilyamı iple çok sıkı sıkı bağlama, her taşınmamda hep izi kalıyor çok taşındığım belli oluyor….Benimde sağlığımı önemse kardeşim,o zehirli fıçılarla mavi bidonlarla beni taşıma.. deyin. Kalite Belgesi İSO-9001 al,güvenimi kazan,kaliteli taşıma yaptığını ,kaliteli malzeme kullandığını bileyim,yeterki alın terinin emeğinin karşılığını iste benden, seve seve vereyim….deyin.

Nakliyeciler de insandır; siz isteyin bakalım hayır diyecek nakliyeci çıkacak mı?
Ne eşyalar hasarlanır ne de insanlar..

Yunus Emre Aksoy

Mesajınız güzel, Yardımcı olmaya çalışan bir mesaj Fakat;
Ben şunu anlamadım. İsterse ev 3+1 değilde 25+10 olsun, o zaman 4 işçi değilde 86 işçi mi gerekiyor. SAÇMALIKKK. Önemli olan taşınacak olan eşyadır. Benim evim 3+1 ama içinde 5 tane eşya yok ki. Ne kadar tutar söyle bakim?

Taner Nalbantoğlu

Ödemeleri şirket yaptığı için işim gereği 15 yılda 21 kez taşındım. 5 yıl önce taşındığım bir firmanın sahibine: -yine taşınacağım, firmanın gelişmesi nasıl diye sormuştum, bana çok geliştik abi , büyüdük, yeni araba aldık, o çalışanların hepsini çıkardık dedi. Evimi taşımaya gelen her kamyonun içine önce bir bakarım, o durum her şeyi anlatır.
(Sayın YAKUP EGESOY yukarıda doğruyu yazmış: …hiçbir il firmaları malzemelere özen göstermiyor,düzenleyip katlamıyor, temizlemiyor, araçlarda dağ gibi bir çöp yığını ile müşterilerinizin evine gidiyorsunuz..)
Bana gelen aracın içide böyleydi, her şey bir tarafta ve çöp yığını gibi. Bidon istemediğim için bol miktarda karton kutu getirmiş , her marka ürünün kolisini yığmış arabaya, belliki kağıt toplayıcılardan,hurdacılardan almış.
NAKLİYECİLER, Gelişmeyi, yenileşmeyi ; yeni kamyon alıp marka model değiştirmek olarak, yeni çalışan bulmak olarak düşündükleri için yıllarca birşey değişmiyor.Kamyonun içi hep aynı kalıyor: ÇÖP YIĞINI. Kamyon nasıl olsa garanti,iş yürümez de satarsa para eder.
Alış veriş mağazalarında televizyonlar dikkatimi çeker, nerden nereye geldiler. Siyah-beyazdan renkliye..çeşit çeşit.. şimdide plazma tv ye. Siyah-beyaz televizyonda gösteriyor renkli televizyonda gösteriyor, ne gerek var masraf edip almaya ? Ama herkes de alıyor ihtiyacı olmadığı halde.. niye ? Para kazanmanın yolu böyle.. GELİŞMEK İÇİN YENİLİK YAPMAK..
Nakliyecilerde koymuşlar aracın içlerine siyah-beyaz tv gibi malzemeleri, bundan başka hiçbir şey yok olamazda deyip paralı müşteri bekliyorlarki para kazanacaklar.O görüntüye müşteri para verirmi? Ciddilik yok. Hiç olmazsa o battaniye yerine renkli çarşaf kullan da bari görüntü güzel olsun.(Yukarda Sayın ŞÜKRAN İZMİR yazmış; KULLANDIKLARI MALZEMELERİN 50 SENE ÖNCEKİYLE AYNI OLMASI İYİ FİRMA OLMAKMI ? )
Demekki 50 senedir değişen birşey yok!!

Sayın Aksoy Evden eve Taşımacılık, siz en az 750 TL ye taşıyorsunuz ama sizin aracınızın içi farklımı ? Siz siyah-beyaz görüntüden renkli görüntüye geçtinizmi?

Ben 500 TL ye taşındım ama malzemelerden içim kalktı.
Ben bir taşınan olarak, kamyonun marka-modeli, çalışanı beni hiç ilgilendirmez, BENİ MALZEME GÖRÜNTÜSÜ İLGİLENDİRİR.
Keşke şöyle iç açıcı şeylerle taşınsamda 750-1000 TL versem. Nakliyecide kazansa.

Erdal C. Şahin

ŞİMDİ DURUMLARA FARKLI PENCEREDEN BAKALIM

Hüseyin Bey, Nakliyecilik nedir diye sormaya başlamış ve epey soru sıralamış haklı olarak.
Evet, her nakliyecinin cevaplaması gerekir.
Hamza Bey, gerçeği damardan yakalamış. Diyorki yok birbirimizden farkımız herşeyimiz aynı.Kimse gerçekten bir şey yapmak istemiyor,sen kendini düzelt diğerleri seni takip eder diyor, ama iş taşıma fiyatına gelince kimse mangalda kül bırakmıyor.Kimse düşük fiyata taşımıyor ama bu fiyatları kim düşürüyor?

Hele Aksoy Taşımacılık, gerçi lütfedip zaman ayırıp yazmış ama BAKIYORUM AFFEDERSİNİZ HAMALLIKTAN EVDEN EVE İŞİNE SOYUNANLAR VAR. GERÇEKTEN ÜZÜLÜYORUZ diye yazdığı cümlesi hiç etik olmamış.
Tam tersi ben sevindim. Hamal olmak, işe hamallıktan başlamak ayıpmıdır? Belkide yakında sizin firmanızdan daha güzel iş yapacaklardır.
Bakın İlhan Bey müşterilere sesleniyor, diyorki firmalardan ISO 9001 KALİTE BELGESİ almalarını isteyin diyor. O üzüldüğünüzü söylediğiniz, hamallıktan evdeneve işine soyunanlarda hele bir de kalite belgesi alırlarsa ve daha güzel şeylerle daha kaliteli taşıma yapma sözü verirlerse siz daha çok üzülmezmisiniz K1 belgeli Aksoy Taşımacılık ??

Bence esas sorun, taşıma fiyatları değil, o fiyatları bu duruma düşüren sebebler..
Herkes borçlanmış kamyonuna sermayeyi bağlamış bekliyor, ama taşınacak vatandaş kamyonlara bakarak gelmiyorki! Kamyonlara bakarak değerlendirmiyorki. Kimse kamyon dışında başka hiçbir şeyi önemsemiyor,bu da sektörü bozuyor.Artık Ezber bozacak, alışılan şeylerden daha başka şeyler bulmak lazım.
Hep aynı şey hep aynı şey hep aynı şey..
Olmuyor.

murat

"Binlerce bina inşaatı yapılır, onbinlerce kişi taşınır,yüzbinlerce kamyonumuz vardır ama ünlü bir evdeneve taşımacı markamız yoktur" diye yazmış E.İlhan Karaçam arkadaşımız.

Biryerlerden aklımda kalmış "BİR İŞİ HERKES YAPABİLİYORSA O İŞ MESLEK DEĞİLDİR " diye.

Hiç bir iş yapma becerin yoksa bari nakliyeci ol denmiş olmalıki,yeterliymiş gibi, herkes asansörle kamyon almış nakliyeci olmuş.

Turgay Yılmaz

Taşınırken şunu farkettim, nakliyeciler kolay işi öğrenmiş. buldukları ne varsa hepsini birarada karton kutulara doldurmakta hiç tereddüt etmiyor, ağzını bantlıyor yolluyor.Hele banyo ve tuvalet malzemelerini aynı kutuya koymaları üzerine tüy dikti.Mutfakta cam bardakları tabakları fincanları tüm porselenleri çelik tencereleri buldukları herşeyi inanın tıka basa bütün karton kutulara doldurdular. Ama kutu yerinden zor kalkıyor yırtıldı yırtılacak, bir tarafıda esniyor, belliki tabaklar bardaklar birbirini ezecek, kesin kırılacak. Böyle sağlam gideceğinden eminmisin dedim firma elemanı bana bir bakış fırlattıki unutamam. Taşınacağım evdede karton kutuları açmadan bırakacaklar ve biz onları yavaş yavaş yerleştireceğiz güya böyle daha derli toplu oluyormuş. Akşama mecburen hepsini açtık akşam yemeği için gerekti. herşey ortaya yığıldı kaldı. Sanki firmayla taşındık. Tabi mukavva karton kutudan ambalajmı olur? Çok şey birbirini ezmiş kırılmış.
Kırılanlar var diye bir ümitle arıyorsunuz sanki koşarak gelecekler. Kırılan tabakları bardakları,bibloları o kadar önemsiz gösteriyorlarki sanki kendileri daha önce bağışlamış da şimdi kırma hakları var ve kırabilirler.Onlar kapalı paketli ve sağlam bırakmışlar bizde o zaman açıp kontrol etseymişiz.
Yukarda Aksoy Taşımacılık; bi sermaye yatırmış isek bunun karşılığını kazanmamız lazım... diye yazmış okuyunca yazmam gerek dedim. Sermaye yatırdın Doğruda,hem pahalı hem asansörlü taşıyacaksın buna karşılık işçiliğin ve malzemelerin kalitesiz olacak, benim herşeyim kırılacak allahtan revamıdır? Kaliteli taşıma sadece kamyon asansör var diye olmuyormuş demekki, güzel sağlam kaliteli malzemelerle taşımayı sağlayacaksın ve o inanç insanın çalışanların içinde beyninde olacak.Bak ISO 9001 Kaliteli Taşıma Belgesi varmış, bende istiyorum artık bundan sonra.

YASİN AYİRKAN

Bizde evden eve taşımacılık yapıyoruz.
inanın tek fiyat verıyoruz çünku bir müşterı bin muşteri getirir eyer ilerlemeyi duşunuyorsan
önce muşteri memnuyetı.bu gibi düzensız çalışan
nakliyeci bile diyemem çünkü bunlar günlük
çalışan korsan nakliyeci.LUTFAN TAŞINIRKEN FİMANIZI İYİ
SEÇIN GEREKİRSE YUZYUZE GÖRUŞÜN.EŞYANIZA BAKMAYA YETKİLİYİ ÇAĞIRIN SAYGILAR.

mustafa

bütün nakliyeciler burdayken sormak istiyorum.ben şehir dışına taşınırken nakliye aracı kaza yaptı.araba devrilmiş. bütün eşyalarım kırıldı ezildi işe yarar bişi kalmadı.o gün nakliyeci bütün hasarı gidereceğini söyledi garanti benim dedi başka garantisi yokmuş.ayrıca bu nakliyeci ikinci el eşyada satıyor.beğenip beğenmediğimizi yada nasıl olsun beğenirmisiniz demeden ikinci el dükkanından yemek odası tarihi eser nedenek halde yatak odası tarihi eser denecek halde ki kullanmıyorum öyle evde duruyor.birkaç eşya getirdi beyaz eşyayı da hiç çalışmayan çamaşır makinası getirmiş aynı gün geri gönderdik. bizimkini yaptırmak için aldı götürdü servise bile vermeden kendileri çekiçle düzeltmeye calışmışlar ve tanburu bozmuşlar.kaza olalı 8 ay oldu hala aramaz sormaz siz ne haldesiniz ne durumdasınız demez hanım elde çamaşır yıkıyor hala getirecez diyor başka bişi demiyor arayınca ama getirdikleri ortada benim eşyalarımı aldı kırılanları mobilyayı yüzüne bakılmayacak eşyayı getirdi dükkandan ne bulduysa fikrimizi sormadan etmeden .dediğim gibi hala getirmedi ve getirmeyede niyeti yok anlıyoruz artık ben şikayet etmek istiyorum nakliyeciyi nereye şikayet ederim bu işin kuralları nedir.

Murat Çiğdem

YENİ YILDA(2011 DE) SİTE YÖNETİCİLERİNE VE TÜM NAKLİYATÇILARA SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.
HERKESİN ORTAK SIKINTISI NE YAZIKKİ FİYATLAR. TAŞIMACI KAMYONUNU ALMIŞ MÜŞTERİ BEKLİYOR. YUKARDA AYNISINI MESLEKTAŞLAR YAZMIŞ.
BİLİNEN TEK GERÇEK ŞU:
ORTADA, MÜŞTERİYE HİTAP EDECEK SADECE KAMYONUN GÖRÜNTÜSÜ VAR.. OYSA; NE DOĞRU DÜRÜST MALZEMELERİ KORUYACAK VE GÜVEN VERECEK ÇALIŞAN ELEMAN, NE DE DOĞRU DÜRÜST KULLANILACAK MALZEME VAR KAMYONUN İÇİNDE...
BUNA RAĞMEN BEKLENTİ İÇİNDE NAKLİYECİ..
HERKESİN KAMYONU VAR; YİNEDE "UCUZ ETİN YAHNİSİ YENMEZ" DİYOR ARKADAŞIMIZ..AMA,BU DURUMDA YENİ KAMYON ALIP YATIRIM YAPAN NAKLİYECİYLE, SIRADAN BİR KAMYONLA DÜŞÜK FİYATA İŞ YAPAN NAKLİYECİ AYNI VEDE EŞİT DURUMA GELMİYOR MU?.
MÜŞTERİ HAKLI OLARAK SORUYOR: AZ PARAYA TAŞIYANLA ÇOK PARAYA TAŞIYANIN FARKI NE?
TAŞINDA GÖR DİYEMİYECEĞİMİZE GÖRE
BU NASIL İZAH EDİLECEK MÜŞTERİLERE? DOĞRU DÜRÜST KULLANILACAK MALZEME BİLE YOKKEN..ISO 9001 KALİTE BELGESİ BİLE YOKKEN.

YATIRIM, SADECE KAMYONUN MODELİNE YAPILIRSA, SIKINTILAR UZUN YILLAR DAHA DEVAM EDECEK DEMEKTİR.

YASİNOĞLU NAKLİYAT

LÜTFEN FİYATLARIMIZI DÜŞÜRMEYELİM Bİ İŞİN GİDERİNİ İYİCE HESAPLIYALIM ONA GÖRE FİYATIMIZI SÖYLİYELİM KAFADA 2+1 İŞİN GİDERİ 300 İŞÇİLİK+YEMEK VE MOZAT PARASI DERKEN ONA GÖRE EN AZ ŞEHİRİÇİ FİYATLARI 650 700 TL DEN AŞAĞI FİYAT VERMİYELİM BOŞUNA HAMMALLIK YAPMAYALIM, LÜTFEN DÜŞÜNCEMİZİ DİKKATE ALALIM AYRICA YUKARDA KI MESLEKTAŞIMIZIN DÜŞÜNCESİNE KATILIYORUM

selçuk

mustafa kardeşim senin başına gelen bu olyadan dolayı geçmiş olsun diyorum...
ama bu kunuyla ilgili sana kimsenin yardımcı olacagını sanmıyorum sen parana kıyıp adam akıllı bi firmaya taşıtsaydın eşyalarını sigortasını faturasını sözleşmesini alsaydın aracın kaza yaptıgında sen evinde rahat bi şekilde oturup experini bekleyip hasar tespiti yaptırıp eşyalarının zarar ziyanı karşılanırdı ama aradan 8 ay geçmiş o nakliyecinin insafına kalmış artık yapacak bişey yok....

erdoğan çito

evet deyerli arkadaşalrım bence de bu nakliye ile ilgili bişyler yapalıyız
fazla bişey demicem herkese saygı duyorum
ama emeyınıze acıyalım deyerlı arkdaşlaırm

SAMANYOLU EVDEN EVE NAKLİYAT

sayın değerli müşterilerimiz ve saygıder meslektaşlarımıza burdan yaptığınız çalışmalrınızda daima müşteri menuniyetini ön plana alarak çalışmalarınızı gerçekleştirin bu günkü şartlarda 350 tl ve 400tl ye müşterilere son sistem siğortalı bi taşıma sözü verip milleti mağdur etmeyin genellikle müşterilerimizin daha önceki firmalarla taşınma esnasında kullandıkları kelime 400 tl taşıma yapıyosun ne güvencesi kırılmış işte ne yapalım bilerekmi oldu .arkadaşlar bilerek olmadı ama gitme kırma kırıdıysa aynısını yap milleti mağdur etme......

ÖZKAN&GENÇ EVDEN EVE

BİZİM YAŞADIKLARIMIZI BAŞKALARIDA YAŞAMASIN!!!
Mart'ın İkinci haftası Taşıyacaktım.Nakliye sitelerine Aşagıdaki ilanı verdim.

Merhaba;
3 odalı ev eşyamız var.
Yaklaşık Yarım Kamyonluk ev eşyamız var.
Eşyayı derleyip topladık.
Oturma odası takımı (sökülecek)
Bebek odası takımı (sökülecek)
Yatak,baza,şifonyer (sökülecek)
Buzdolabı,çamaşır makinası,bulaşık makinası (sökülecek)
Portatif masa,iki adet tv,tv masası. (paketlenecek)
Fırın
Mutfak eşyası,kap kacak,
Giyim kuşam...halılar..
Eşyanın büyük kısmını topladık.

Beylikdüzü,İstanbul'dan
Didim,Aydın'a evimizi taşıyacağız.
Her şey dahil olacak.
Sigortalı olacak.
Başka ev eşyasıyla gidebilir.
Eşya yüklendikten bir veya iki gün için de teslim edilebilir.
Ücretin yarısı Eşya yüklendikten sonra nakit verilecek.
Eşya teslim edildikten sonra kalan nakit olarak verilecek.
Eşyanın sağ salim ve en ekonomik şekilde gitmesini istiyorum.

Fiyata sonradan itiraz etmeyen,işini severek yapan irtibat kursun.
Eşyayı gelip görün fiyatınızı verin.

Nazlı olmayan şunu bunu bahane etmeyen iş yapacak ve parasını nakit alacak kapriz yapmayan güvenebilinir mal sahipleri ve firmalar irtibat kurabilir.

Fiyatınız ?
Şartlarınız ?
Görüşmek üzere....
Gsm:0533 724 03 42
Hanımaga nakliye firmasıyla (Mine Akdeniz)anlaştık.Sözleşme ve sigorta yaptık.

11 mart cuma günü taşındık.
35 AL 0378 BAYRAM araç geldi.
Araç geç geldi.Eşyalarımızı gelişi güzel ambalajladılar.İşten analamaya,inceliklerini bilmeyen kişilerdi.
500 tl. nakit verdim.Kalanı teslimatta vereceğim.
Eşya yüklendikten sonra Ücrete fark istediler.
Firmayla(Mine Hanımla konuştum fark vermeyin ben hallederim)dedi.
Bizi öyle bir sıkıntılara soktular ki.Üstümüzü değiştirmeden kıl payı otobüse yetiştik.
Ertesi gün akşam kamyoncudan telefon geldi.Biz İzmirdeyiz kalan paranın üzerine 400 TL. fark verirsen eşyanı getiririz yoksa gelmiyoruz.parayı vermeden de eşyayı indirmeyiz dediler.
Firmayla konuşun dedim.
Hanımaga nakliyat (Mine akdenizle konuştum.)Olurmu öyle şey bunların haddini bildirmek lazım rahat olun Ben hallederim dedi.
sonunda ben paranı vereceğim deyip aracı getirtim.Kamyoncu başka şöförle göndermiş.Parayı ve Fark istedikleri 400 TL'yi almadan indirmeyiz dediler.Jandarma ve Avukatıma haber verdim.Geldiler.Hanımaga nakliyattan Mine akdeniz ve Kamyoncu Bayramla yapılan konuşmalarda Mine hanım aciz kaldı.Ben arada derede kaldım zavallı rolünü oynadı.Kamyoncu aldıgı 500 Tl'yi inkar etti....
Durum savcılık ve mahkemeye intikal etti...
İş uzuyor Kamyoncu ve Hanımaga Nakliye Mine Akdeniz zavallı ve çaresizligi oynuyor ve pislik çıkardılar....Olan bize oluyor....
Paralarını verdim. Jandarma eşliğinde eşyamı boşalttırdım.
Eşyamız Bir gün geç geldi.ambalaj olmayanlar yag kirleri içinde geldi..
eski araçla işi bilmeyenlerle...hem eşyalarımıza hemde bize maddi manevi zarar verdiler...
Aman yukarıda adı geçen firma ve taşıyıcıyla iş yapmayın...biz perişan olduk...
Verdikleri söz ve yazılı şeyleri yerine getirmediler.Yanlızca Vasıfsız eşya gibi taşıma yaptılar,Eşyalarımıza maddi zarar verdiler.(Örn:Çamaşır ve Bulaşık makinasının hortumlarını bıçakla kesip sökmüşler...)Verdikleri huzursuz etmek ve bolcana sıkıntı...

İnternet sitesindeki gördüklerinüze ve okuduklarınıza inanmayın çok yanılırsınız...
İşten hiç mi hiç anlamıyorlar...
söylenecek çok şey var ...
Bizim YAŞADIKLARIMIZI SİZLERDE YAŞAMAYIN !!!
İkisininde verdigim para helal olmasın hayrını bereketini görmesinler...Unutmasınlar altlarından rüzgar geçiyor...

Bunları resmi şikayet edebileceğim Kurumları bildirir seniz sevinirim...

ŞİMDİ DEĞERLİ ARKADAŞLARIM BURDA SUÇLU KİM BURADAN İLAN VEREN MÜŞTERİYİ BENDE ARADIM ORTALAMA 2000 TL AMA GELİP EŞYAYI GÖRMEDEN NET FİYAT VEREMEM DEDİM.MÜŞTERİNİN BANA DEDİĞİ 1000 TL DEN FAZLA VEREMEM OLDU İYİ GÜNLER DİLEYİP TELEFONU KAPATTIM.DİĞER ARKADAŞ ANLAŞILAN 1000 TL YE ALMIŞ.50-100 TL KOMİSYON ALACAK YA SONUÇ ORTADA,YA MÜŞTERİYE NE DEMELİ BANA KENDİSİNİN TIR ŞÖFÖRÜ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ AZ ÇOK GİDERDEN ANLAMASI LAZIM VE 1000 TL YE İŞÇİLİK +SİGORTA DAHİL EŞYASINI GÖTÜREBİLECEĞİNİ DÜŞÜNMESİ SAÇMA DEĞİLMİ AMA GENEDE SUÇLU BİZİZ HERKES NORMAL FİYAT VERSE BAŞKA ÇARESİ KALMAYACAK HEM BİZ KAZANACAĞIZ HEMDE KENDİSİ MAĞDUR OLMAYACAK,SONUÇTA BU İŞ MÜŞTERİYE GENE 2 MİSLİNE PATLAMIŞ AMA ÇEKTİĞİ CABASI,NAKLİYECİ ARKADAŞTA REZİL OLDU DİYEBİLİRİZ.ALLAH AŞKINA MAZOTUN 3600 TL OLDUĞU ŞU GÜNLERDE KAZANAMAYACAĞIMIZ İŞİ ALMAYALIM HEM BİZ HEM MÜŞTERİ MAĞDUR OLMASIN YA İŞİMİZİ HAKKIYLA YAPALIM YADA HİÇ YAPMAYALIM

yakup egesoy

ben artık hiç bir şey anlamıyorum

ANKARA CAN NAKLİYAT

aynen sizin bu yazdığınız yazıya katılıyorum öncelikle müşterinin başına gelenlerde üzüldüm çünkü ne olursa olsun o bi müşteri dır 2 sını sayın müşterilerımız bakın böyle yapmayin evinizi veya ofisinizi taşıtmak için evden eve nakliyat firmalarda fiyat teklifi isterken örnek istanbul da ankara ya 3+1 ev eşyanız taşınacak istanbul ankara arası 500.gidiş geliş arası toplam 1000km yapiyor Km dır sadece araç yakıtı 900tl dır bu eşyayı taşımak için de enazında 5 tane personel gelmesı lazım bu personelı yemiyesı 60.tl dır şehirler arası olduğu için aynı gün iş bitmez yanı bu işin bitmesı 2 gün sürer buda şü demek tır 5 personelı 2 gün toplam yemiyesı 600tl yapiyor + eşyalarınız ambalajlaması için de 200.tl karton kutu ve havalı patpatlı laylunlar kulanması lazım + eşyalarınız için de 75,tl yol sigortası yapılması lazım genel toplam masraflar 1.775.tl yapiyor bu nakliyeci ne için bu işi yapiyor ekmek parasını kazanmak için enazında 1.000.tl de pkendisine kar kalacağına yanı 1.000.tl de hakı olduğunu düşünün yanı bi evin istanbul da ankara ya taşınması toplam öcrettı 2.775.tl ediyor bu kader para veren müşteri var mı ankara istanbul arası hadı biri çıksın yörüm yazsın de gürüm örnek biri beni ariyor ben aynısını anlatiyom örnek eşyalarınızı böyle taşırız vay şöyle taşırız fiyatta gelince 2.800.tl fiyat verince müşterinin tek dediğide şüdür örnek ben ahmet nakliyat tı aradım biraz önce sizin bu söylekdıklarınızı onlarda aynısı söyliyorlar ve fiyattıda 1.400.tl dediler diyorlar ben de tamam diyorum tercih sizin taşıtın ondan sonra gürürsünüz aynısımı arada 3 gün geçiyor ondan sonra çıkiyorlar buraya yaziyorlar yorumları vay ben ahmet nakliyat la taşındım de vay yan geldi çabura battı bakın sayin müşterilerımız evden eve nakliyat firması seçerken lütfen site editörün belirlediği fiyatların altında fiyat veren firmalara güvenmeyiniz herkese kolay gelsın saygılarımla
www.ankaracannakliyat.com da veysel CAN

Yorum Yazın
Adınız *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Nereden ?
Nereye ?
Nakliyenin yapılacağı illeri seçin..

Şehirlere Göre Firmalar